НОМИНАЦИИ ЗА НАГРАДАТА НА СЪЮЗА НА АРТИСТИТЕ В БЪЛГАРИЯ
ИКАР 2011
ГЛАВНА МЪЖКА РОЛЯ:
Деян Донков за ролята на Сирано в „Сирано дьо Бержерак”, Народен театър „Иван Вазов”
Мариус Куркински за ролите си в моноспектакъла „Български разкази”, копродукция на Драматичен театър „Н.О. Масалитинов” – Пловдив и ART I SHOCK
Пламен Манасиев за ролята на Глигор в „Суматоха”, Театър „София”
ГЛАВНА ЖЕНСКА РОЛЯ:
Ангелина Славова за ролята на Олга в „Нордост”, Младежки театър „Николай Бинев”
Ивана Папазова за ролята на Ева в „Есенна Соната”, Драматичен театър „Н.О. Масалитинов” – Пловдив
Ирини Жамбонас за ролята на Ремей в „Канкун”, копродукция на Малък градски театър „Зад канала” и Драматичен театър „Н.О. Масалитинов” – Пловдив
ПОДДЪРЖАЩА МЪЖКА РОЛЯ:
Борислав Веженов за ролята на Андрей Прозоров в „Три сестри”, Драматичен театър „Сава Огнянов” - Русе
Владимир Карамазов за ролята на Кристиян в „Сирано дьо Бержерак”, Народен театър „Иван Вазов”
Иван Бърнев за ролята на Били Бибит в „Полет над кукувиче гнездо”, Народен театър „Иван Вазов”
ПОДДЪРЖАЩА ЖЕНСКА РОЛЯ:
Гергана Кофарджиева за ролята на Щиглеца и жената над 70-те в „Преди/След”, Театър „София”
Христина Караиванова');return false;" onmouseout="hideToolTip()">Христина Караиванова за ролята на Баба Кера в „Балкански синдром”, Малък градски театър „Зад канала”
Цветана Манева за ролята на Клитемнестра в „Електра”, Театър „София”
ДЕБЮТ
Нина Боянова за режисурата на „Първа любов”, Н2О Филм и Център за култура и дебат „Червената къща”
Павлин Димитров за ролята на Обичащия в „Първа любов”, Н2О Филм и Център за култура и дебат „Червената къща”
Петър Лъджев за ролята на Алберто Берторели в „Ало, ало”, Общински театър „Възраждане”
МАЙСТОРСКО ТЕХНИЧЕСКО ОСЪЩЕСТВЯВАНЕ:
„Сирано дьо Бержерак” – Народен театър „Иван Вазов”
„Фауст”, Театрално-музикален продуцентски център - Варна
„Цар Шушумига” – ДКТ „Константин Величков” - Пазарджик
РЕЖИСУРА:
Александър Морфов за „Полет над кукувиче гнездо”, Народен театър „Иван Вазов”
Василена Радева за „Нордост”, Младежки театър „Николай Бинев”
Стефан Москов за „Сирано дьо Бержерак”, Народен театър „Иван Вазов” и „Възгледите на един пън”, Държавен куклен театър – Варна
СЦЕНОГРАФИЯ:
Васил Абаджиев за „Фауст”, ТМПЦ - Варна
Огняна Серафимова за „Господин Колперт”, Театър „София”
Чавдар Гюзелев за „Сирано дьо Бержерак”, Народен театър „Иван Вазов
АВТОРСКА МУЗИКА ИЛИ ОРИГИНАЛНО МУЗИКАЛНО ОФОРМЛЕНИЕ:
Александър Деянов и Мария Илчева за „Ноктюрно – от прахта до сиянието”, Сдружение за съвременно алтернативно изкуство „По действителен случай”
Петя Диманова за „Приказка”, Театрална работилница „Сфумато” и Фондация "Ustana"
Ambient anarchist за „Мъртвата Дагмар или малката кибритопродавачка”, Театрална работилница „Сфумато”
КУКЛЕНО ИЗКУСТВО:
Рин Ямамура за сценографията на „Цар Шушумига”, Драматично-куклен театър „Константин Величков” - Пазарджик
Пламен Мирчев-Мирона за музиката на „Вампирова булка”, Столичен куклен театър
Десислава Минчева–Тодорова – за актьорско изпълнение в „Сливи за смет”, копродукция на Про Родопи Арт Център и Театър 199 „Валентин Стойчев”
Сълза и Смях
Билети за Младежки театър
Ново! Билети за Театър Българска Армия
Билети за Куклен Театър София
Билети за Театър Сфумато
Ново! Билети за Desta production
Билети за Театър София
Ново! Билети за Арт Театър
Билети за YALTA ART ROOM
Билети за СкечБанда
Билети за City Mark Art Centre
Билети за Театър "Ателие 313" - София
Билети за МГТ "Зад канала"
Билети за Театър Любомир Кабакчиев - Казанлък
Билети за Креди Арте
Билети за Theatro
Билети за Театър Възраждане
Билети за Нов Театър НДК