Театрални новини
Програма за месец Май, 2023 г.
19.05.2023
2-ри вторник 19.30 часа / ЖЕНАТА Е СТРАННО ЖИВОТНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Продукция: Desta Production
3-ти сряда 19.30 часа ПРЕМИЕРА / ПОРАЙМОС
Участват: Благица Стоименова, Наталия Цекова, Ангелина Славова
Драматург: Мария Касимова – Моасе по книгата на проф. Христо Кючуков
Постановка: Наталия Цекова
Плакат и среда: Елена Нацариду
Музика: Добромир Кисьов
По проекта „Ромските жени на Холокоста”
4-ти четвъртък 19.30 часа / ПРЕПОДАВАЙ ТРУДНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Сценография: Ани Янакиева
Музика: Павел Терзийски
Продукция: Desta Production
7-ми неделя 19.30 часа / СЪВЪРШЕНАТА – ПРЕПОДОБНА СТОЙНА
Автор: Неда Антонова
Моноспектакъл на Десисислава Михайлова
Режисьор: Христо Стойчев
Композитор: Евгени Господинов
Продукция: Театрална компания „Черо” с подкрепата на Министерство на културата
8-ми понеделник 19.30 часа / ХИТЪТ НА СЕЗОНА
Моноспектакъл на Здрава Каменова
Режисьор: Благой Бойчев
Музика: Добромир Кисьов
Сценография и костюми: Свила Величкова и Ванина Цандева
Продукция „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата
9-ти вторник 19.30 часа / СКРЪБНА ВЕСТ по мотиви от текстове на Мате Матишич
Сценариен екип: Данчо Колев, Димитър Туджаров - Шкумбата и Минчо Събев
Режисьор: Минчо Събев
Участват: Данчо Колев и Димитър Туджаров - Шкумбата
Логистика и камбани: Иван Григоров
С медийното партньорство на Дарик радио
10-ти сряда 19.30 часа / ТАНЦОВ СПЕКТАКЪЛ
Танцова школа „Сандра”
11-ти четвъртък 19.30 часа / КОМИКАДЗЕ НА КРЪСТЮПЪТ
Моноспектакъл на Кръстю Лафазанов
Автор и постановка: Елена Начева
Продукция: Desta Production
12-ти петък 19.30 часа / ВКУСЪТ НА ЖИВОТА
Моноспектакъл на Наталия Цекова
Автори: Здрава Каменова и Светльо Томов
Музика: Павел Терзийски
Сценография и костюм: Стефания Колева
Продукция: „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата
14-ти неделя 11.00 часа / НЕ ПАДАЙ ДУХОМ по Станислав Стартиев
Сценична версия и режисура: Милена Видер
Сценография и костюми: Мариан Бачев
Музикална среда: Албена Начева
с участието на възпитаници на ТР "Мариан Бачев и Аркадия Фюжън Арт"
14-ти неделя 19.30 часа / ДОНЕСИ МИ ГЛАВАТА НА ПРИНЦА по Роджър Зелазни и Робърт Шекли
Драматизация и режисура: Росен Пенчев
Независим проект на актьорски клас “БАНДА” с р-л Росен Пенчев
15-ти понеделник 19.30 часа / ДВЕ ЖЕНИ БЕЗ ДА СЕ БРОИ МЪЖЪТ
80 години юбилей на Недялко Йорданов
Автор на фарса-мюзикъл: Недялко Йорданов
Музика: Хайгашод Агасян
Участват Ирен Кривошиева, Роси Русева
Продукция: ДКТ „Иван Димов” - Хасково
17-ти сряда 19.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ
Авторски спектакъл на Орлин Дяков
С участието на Стефан Сърчаджиев и Велизара Петкова
Плакат: Марина Маринова
Музика: Краси Янев
18-ти четвъртък 19.30 часа ПРЕМИЕРА / СЕДЕМТЕ ЖИВОТА НА ЛЕА
Автор: Роси Русева
Режисьор: Бойко Илиев
Участват : Роси Русева, Ани Михайлова, Жоро Стоев
Музикални картини и аранжименти: Жоро Стоев
19-ти петък 18.30 часа / ТАНЦОВ СПЕКТАКЪЛ
Танцова школа „Флореза”
22-ри понеделник 12.00 часа / НА ТАВАНА
Автор и режисьор - Д. Димитров
Участват: ученици от 2А клас на 19 СУ "Елин Пелин"
22-ри понеделник 19.30 часа / СТРАШНИ ТРАВМИ ОТ ДЕТСКАТА ПЛОЩАДКА
Автор: Раджив Джоузеф
Режисьор: Стефан Зарев
Сценограф: Киряна Аврониева
Композитор: Милен Апостолов
Актьори: Анатолий Ставрев и Мария Панайотова
Продукция: „Театър Нокс“
Проектът е финансиран от Министерство на Културата
23-ти вторник 19.30 часа / САКО ОТ ВЕЛУР по Станислав Стратиев
Постановка Симона Попова
Сценография: Виктор Липовски
Продукция: Арт Асоциация „Водолей”
24-ти сряда 19.30 часа / НЕНОРМАЛЕН по Ерик Богосян
Моноспектакъл на Методи Вълчев
Режисьор: Димитър Касабов
Музика: Емануил Одаджиев
с подкрепата на Министерство на културата
25-ти четвъртък 19.30 часа / ДУХОВЕН БУЛЬОН С КАРТОФИ
Актьорски състав: Атанас Михайлов, Бориса Сарафова, Галин Найденов, Йонко Димитров.
Автор: Дензъл Ребеловски
Сценограф: Даниела Гандова
Режисьор: Ивайло Спасов
Продуцент: “Spasov Brothers”
28-ми неделя 11.00 часа / КОПЧЕ ЗА СЪН по В.Петров и У.Шекспир
спектакъл за деца / Режисьор: Симона Попова Пластика: Данияна Коева
Продукция: Арт Асоциация „Водолей”
30-ти вторник 19.30 часа ПРЕМИЕРА / ЯЗОВЕЦЪТ или “Жажда за живот”
по повестта „ЯЗОВЕЦЪТ“ от Ем. Станев
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Актьори: Стефка Янорова, Елена Петрова, Веселин Калановски
Продукция: „Нов театър” НДК с подкрепата на Министерство на културата
31-ви сряда 19.30 часа / ПОКЛОН, ЧУПКА, ПОКЛОН от Милена Маат
Моноспектакъл на Екатерина Казакова
Режисьор - Милена Маат
Композитор - Надежда Митева
Вокал, спонтанно пеене - Доля Новачкова
Гост актьори - Моника Златева, Филип Гуляшки, Михаил Петров, Алекс Шушков, Ивомир Игнатов - Кени
3D анимация - Иван Георгиев, Николай Иглев
Оператори - Владимир Андонов, Алекс Шушков
всички новини от Нов Театър - НДК »
профил на Нов Театър - НДК »
всички новини април 2024 »
|
|
|
|
|
Сълза и Смях
Билети за Младежки театър
Ново! Билети за Театър Българска Армия
Билети за Куклен Театър София
Билети за Театър Сфумато
Ново! Билети за Desta production
Билети за Театър София
Ново! Билети за Арт Театър
Билети за YALTA ART ROOM
Билети за СкечБанда
Билети за City Mark Art Centre
Билети за Театър "Ателие 313" - София
Билети за МГТ "Зад канала"
Билети за Театър Любомир Кабакчиев - Казанлък
Билети за Креди Арте
Билети за Theatro
Билети за Театър Възраждане
Билети за Нов Театър НДК