Програма на Драматичен театър „Стоян Бъчваров" за ноември 2014
24.10.2014
Театрално-музикален продуцентски център Варна, Драматичен театър „Стоян Бъчваров", 94-ти творчески сезон (2014-2015)
НОЕМВРИ 2014
Преференциална цена от 5 лв за трите спектакъла в Европейската нощ на театрите - 15 ноември
Основна сцена
4 ноември, вторник, 19 часа
ВСИЧКО НАОПАКИ – театрален сериал, първа серия - ПРЕМИЕРА
от ЖАН БАТИСТ МОЛИЕР
Постановка Пламен Марков
Сценография и костюми Даниела Николчова
Музика Петя Диманова
Участват: Адриан Филипов, Веселина Михалкова, Валери Вълчев, Гергана Арнаудова, Даниела Викторова, ЕКАТЕР Ина Георгиева, Ина Добрева, Николай Божков, Николай Кенаров, Нено Койнарски, Петя Янкова, Пламен Димитров, Пламен Георгиев, Свилен Стоянов, Стефан Додуров, СТОЯН РАДЕВ, Теодор Папазов, Цветина Петрова
5 ноември, сряда, 19 часа
НЕ ВСЕКИ КРАДЕЦ Е МОШЕНИК
от Дарио Фо
6 ноември, четвъртък, 19 часа
НАОПАКИ ВСИЧКО – театрален сериал, втора серия - ПРЕМИЕРА
от ЖАН БАТИСТ МОЛИЕР
Постановка Пламен Марков
Сценография и костюми Даниела Николчова
Музика Петя Диманова
Участват: Адриан Филипов, Веселина Михалкова, Валери Вълчев, Гергана Арнаудова, Даниела Викторова, ЕКАТЕР Ина Георгиева, Ина Добрева, Николай Божков, Николай Кенаров, Нено Койнарски, Петя Янкова, Пламен Димитров, Пламен Георгиев, Свилен Стоянов, Стефан Додуров, СТОЯН РАДЕВ, Теодор Папазов, Цветина Петрова
13 ноември, четвъртък, 19 часа
ОСКАР
от ЖАН АЛЕН
V КОЛЕДНИ ТЕАТРАЛНИ СЕДМИЦИ – ВАРНА 2014
15 ноември, събота
ЕВРОПЕЙСКА НОЩ НА ТЕАТРИТЕ
10 часа – ИЗЛОЖБИ сценография, костюми, живопис
15.30 часа - ФЛАШМОБ Viva la Theatre!
16 часа – ГИМНАСТИКА ЗА БРЕМЕННИ от Здрава Каменова, реж. Калин Ангелов
18 часа – СРЕЩА НА ПОКОЛЕНИЯТА от ДТ „Стоян Бъчваров”
22.30 часа – БУРЯТА от Шекспир, реж. Стоян Радев');return false;" onmouseout="hideToolTip()"> Стоян Радев
18 ноември, вторник, 19 часа
ВСИЧКО НАОПАКИ – театрален сериал, първа серия
от ЖАН БАТИСТ МОЛИЕР
Постановка Пламен Марков
Сценография и костюми Даниела Николчова
Музика Петя Диманова
Участват: Адриан Филипов, Веселина Михалкова, Валери Вълчев, Гергана Арнаудова, Даниела Викторова, ЕКАТЕР Ина Георгиева, Ина Добрева, Николай Божков, Николай Кенаров, Нено Койнарски, Петя Янкова, Пламен Димитров, Пламен Георгиев, Свилен Стоянов, Стефан Додуров, СТОЯН РАДЕВ, Теодор Папазов, Цветина Петрова
19 ноември, сряда, 19 часа
НАОПАКИ ВСИЧКО – театрален сериал, втора серия
от ЖАН БАТИСТ МОЛИЕР
Постановка Пламен Марков
Сценография и костюми Даниела Николчова
Музика Петя Диманова
Участват: Адриан Филипов, Веселина Михалкова, Валери Вълчев, Гергана Арнаудова, Даниела Викторова, ЕКАТЕР Ина Георгиева, Ина Добрева, Николай Божков, Николай Кенаров, Нено Койнарски, Петя Янкова, Пламен Димитров, Пламен Георгиев, Свилен Стоянов, Стефан Додуров, СТОЯН РАДЕВ, Теодор Папазов, Цветина Петрова
25 ноември, вторник, 19 часа
РИЧАРД III
от Уилям Шекспир
Превод, сценичен вариант и режисура Пламен Марков
Сценография и костюми Мира Каланова
Музика КАЛИН НИКОЛОВ
Участват: СТОЯН РАДЕВ, Михаил Мутафов, Валентин Митев, Пламен Георгиев, Димитър Димитров');return false;" onmouseout="hideToolTip()"> Димитър Димитров');return false;" onmouseout="hideToolTip()"> Димитър Димитров');return false;" onmouseout="hideToolTip()"> Димитър Димитров, Владислав Виолинов, Николай Божков, Веселина Михалкова, Биляна Стоева, ГЕРГАНА ПЛЕТНЬОВА, Даниела Викторова, Теодора Михайлова и др.
ИКАР 2012 на Стоян Радев');return false;" onmouseout="hideToolTip()"> Стоян Радев за главна мъжка роля – Ричард III
ИКАР 2012 на Калин Николов за авторска музика
ИКАР 2012 на ДТ „Стоян Бъчваров” за майсторско техническо осъществяване
27 ноември, четвъртък, 19 часа
РЕВИЗОР
от НИКОЛАЙ ВАСИЛИЕВИЧ ГОГОЛ
Превод, адаптация и постановка Пламен Марков – Награда ВАРНА 2014
Сценография и костюми Мира Каланова
Музика КАЛИН НИКОЛОВ
Участват: Стефан Додуров, Леарт Докле, СТОЯН РАДЕВ, Веселина Михалкова, Гергана Арнаудова, Адриан Филипов, Валери Вълчев, Пламен Георгиев, Пламен Димитров, Димитър Мартинов, ХРИСТО ХРИСТОВ и др.
Сцена Филиал
5 ноември, сряда, 19 часа
ПАМЕТТА НА ВОДАТА
от Шийла Стивънсън
7 ноември, петък, 19 часа
СВЕКЪРВА
от АНТОН СТРАШИМИРОВ
Постановка и музикална среда СТОЯН РАДЕВ ГЕ. К.
Сценография и костюми Мира Каланова
Участват: Теодора Михайлова, Веселина Михалкова, Стефан Додуров, Петя Янкова, Милена Кънева, Даниела Викторова, Николай Кенаров, Николай Божков, Гергана Арнаудова, Биляна Стоева, Юлияна Чернева, Пламен Димитров, Нели Вълканова, Божидар Божков, Кристиан Михайлов, Недялко Стефанов
Съвместна продукция с „Арт Актинг”
10 ноември, понеделник, 19 часа
ИЗМЯНА
от ХАРОЛД ПИНТЪР
12 ноември, сряда, 19 часа
ГЛУПАЦИ
от Нийл Саймън
Постановка Георги Михалков
13 ноември, четвъртък, 19 часа
БУРУНДАНГА
от Жорди Галсеран
Превод Нева Мичева
15 ноември, събота
ЕВРОПЕЙСКА НОЩ НА ТЕАТРИТЕ
13 часа, пред сцена Филиал – ХЕПЪНИНГ
19 часа - ОСКАР от Ж. Ален, реж. Борислав Чакринов
21 часа – МУЛТИМЕДИЯ – из архива на БНТ и ТВ „Варна” за ДТ „Стоян Бъчваров”
16 ноември, неделя, 18 часа
ПАЯКЪТ
от Димитър Димитров');return false;" onmouseout="hideToolTip()">Димитър Димитров');return false;" onmouseout="hideToolTip()">Димитър Димитров');return false;" onmouseout="hideToolTip()">Димитър Димитров и Йордан Славейков
20 ноември, четвъртък, 19 часа
ВУЙЧО ВАНЬО – СЦЕНИ ОТ СЕЛСКИЯ ЖИВОТ
от АНТОН ПАВЛОВИЧ ЧЕХОВ
Превод, адаптация и постановка Пламен Марков
Сценография Мира Каланова
Музика КАЛИН НИКОЛОВ
Участват: СТОЯН РАДЕВ, ГЕРГАНА ПЛЕТНЬОВА, Михаил Мутафов, Луиза Григорова, Пенко Господинов, Веселина Михалкова, Свилен Стоянов, Пламен Димитров, Нели Вълканова, Юлияна Чернева
ИКАР 2013 на Гергана Плетньова (Соня) за главна женска роля
21 ноември, петък, 19 часа
СВЕКЪРВА
от АНТОН СТРАШИМИРОВ
Постановка и музикална среда СТОЯН РАДЕВ ГЕ. К.
Сценография и костюми Мира Каланова
Участват: Теодора Михайлова, Веселина Михалкова, Стефан Додуров, Петя Янкова, Милена Кънева, Даниела Викторова, Николай Кенаров, Николай Божков, Гергана Арнаудова, ГЕРГАНА ПЛЕТНЬОВА, Юлияна Чернева, Пламен Димитров, Нели Вълканова, Божидар Божков, Кристиан Михайлов, Недялко Стефанов
Съвместна продукция с „Арт Актинг”
24 ноември, понеделник, 19 часа
ГЛУПАЦИ
26 ноември, сряда, 19 часа
ОСКАР
от ЖАН АЛЕН
27 ноември, четвъртък, 19 часа
КЪМ ПРОПАСТ
по ИВАН ВАЗОВ
28 ноември, петък, 19 часа
СВЕКЪРВА
от АНТОН СТРАШИМИРОВ
Постановка и музикална среда СТОЯН РАДЕВ ГЕ. К.
Сценография и костюми Мира Каланова
Участват: Теодора Михайлова, Веселина Михалкова, Стефан Додуров, Петя Янкова, Милена Кънева, Даниела Викторова, Николай Кенаров, Николай Божков, Гергана Арнаудова, Биляна Стоева, Юлияна Чернева, Пламен Димитров, Нели Вълканова, Божидар Божков, Кристиан Михайлов, Недялко Стефанов
Съвместна продукция със сдружение „Арт Актинг”
29 ноември, събота, 18 часа
ПАМЕТТА НА ВОДАТА
от Шийла Стивънсън
Преференциална цена от 5 лв за трите спектакъла в Европейската нощ на театрите - 15 ноември
Билети по 10, 12, 15, 20 лв; Учащи и пенсионери – 6, 8 и 10 лв. ПAKET ФАМИЛИЯ ТЕАТЪР за четирима с 20% отстъпка от цената на билетите с места по избор; ВИП КАРТА с преференции за цяла година на цена 20 лв. Ръководството си запазва правото на промени.
Резервации и продажба на билети - тел.: 052 66 96 52; 052 66 50 22; 052 61 29 98 и E-mail drama_varna@yahoo.com
Работно време на каса Основна сцена: 10:00-13:00 и от 14:00-19:00 часа (понеделник – неделя)
Работно време на каса Сцена Филиал: 2 часа преди спектакъл
всички новини от Драматичен театър "Стоян Бъчваров" »
профил на Драматичен театър "Стоян Бъчваров" »
всички новини април 2024 »
|
Сълза и Смях
Билети за Младежки театър
Ново! Билети за Театър Българска Армия
Билети за Куклен Театър София
Билети за Театър Сфумато
Ново! Билети за Desta production
Билети за Театър София
Ново! Билети за Арт Театър
Билети за YALTA ART ROOM
Билети за СкечБанда
Билети за City Mark Art Centre
Билети за Театър "Ателие 313" - София
Билети за МГТ "Зад канала"
Билети за Театър Любомир Кабакчиев - Казанлък
Билети за Креди Арте
Билети за Theatro
Билети за Театър Възраждане
Билети за Нов Театър НДК