Театрални новини



Програмата на държавна опера Русе за месец март 2014

27.02.2014

ДЪРЖАВНА ОПЕРА-РУСЕ  сезон 2013/2014 Програма март

01.03., събота, 18.00ч., 19.30ч., зала Опера

ИМАЛО ЕДНО ВРЕМЕ детски танцов спектакъл
Хореография и режисура Анита Асенова
Музика и медия Алекс Асенов костюми Теодора Бонева
Студио за модерен балет “Freedom” при Държавна опера-Русе

04, 05, 07, 12, 13, 18.03
СОУ „Възраждане”, СОУ „Константин Кирил Философ”,
СОУ „Васил Левски”, СОУ „Христо Ботев
ДЕТСКА ОБРАЗОВАТЕЛНА ПРОГРАМА
ФОРТИСИМО В КЛАС /УДАРНИ/

05.03., сряда, 10.30ч. и 12.30ч., зала Опера
ЗВЕЗДНИЯТ МИГ НА МАЛКИЯ СТЕФЧО
ИЛИ КАРНАВАЛ НА ЖИВОТНИТЕ
балетен спектакъл за деца по музика на Камий Сен-Санс
Хореография Йордан Кръстев
Репетитор Марияна Захариева
Участват солисти и кордебалет на Държавна опера-Русе

05.03., сряда, 19.00ч., зала Филхармония
КОНЦЕРТ
100 години от рождението на Борис Христов
Мариана Цветкова сопран Пламен Бейков бас
Хор „Дунавски звуци”, хормайстор Стелияна Димитрова
Диригент Антъни Арморе
В програмата арии, песни от Вагнер, Бетовен, Шостакович, Мусоргски,
П. Хаджиев, Верди, Росини и др.

07.03., петък, 19.00ч., зала Опера
ВЕСЕЛАТА ВДОВИЦА оперета от Франц Лехар
Диригент Владимир Бошнаков режисьор Огнян Драганов
Сценография Борис Стойнов костюми Цветанка Петкова-Стойнова
Хормайстор Стелияна Димитрова
Със специалното участие на Илия Деведжиев
Участват Теодора Чукурска, Стоян Стоянджов, Диана Василева, Марчо Апостолов, Николай Моцов, Стилиян Минчев, Мирослав  Христов, Евгени Ганев и др.
Оркестър, хор и балет на Държавна опера-Русе

08.03., събота, 19.00ч., зала Опера
РОМЕО И ЖУЛИЕТА балет по музика на П.И.Чайковски
ПОЛЕТ КЪМ СВЕТЛИНАТА по музика на Чайковски, Гершуин,
Масне, Пиацола, Росини
Хореорафия Силвия Томова
Художник Салваторе Русо /Италия/
Солисти Весела Василева, Галина Христова, Грета Георгиева,
Елена Харалампиева, Даниел Тичков, Георги Иванов, Милен  Харалампиев, Светослав Маринов, Йордан Кръстев и др.
Солисти и кордебалет на Държавна опера-Русе

10.03., понеделник, 18.00ч., зала Опера-фоайе
БАРОКОВ КАМЕРЕН КОНЦЕРТ Амарили по-сладка от розите
участват Георгиос Филаделфевс тенор, Валентина Василева пиано
В програмата Качини, Монтеверди, Скарлати, Керубини, Росини и др.

19.03. ,сряда, 10.30ч. и 12.30ч., зала Опера
ИМАЛО ЕДНО ВРЕМЕ детски танцов спектакъл
Хореография и режисура Анита Асенова
Музика и медия Алекс Асенов Костюми Теодора Бонева
Студио за модерен балет “Freedom” при Държавна опера-Русе

19.03., сряда, 19.00ч., зала Доходно здание
МФ Мартенски музикални дни
Със съдействието на Община Русе
ПРЕМИЕРА ХОФМАНОВИ РАЗКАЗИ опера Жак Офенбах
Диригент Диан Чобанов Режисьор Урсула Хорнер /Австрия/
Сценография Мария Ветероска /Македония/
Костюмограф Мария Папучевска /Македония/
Дизайнер осветление Васко Лисицов /Македония/
Участват Диана Василева, Ана Дитри, Ангелина Манчева, Мария Цветкова, Владислава Гарвалова, Петя Цонева, Андреана Николова, Калуди Калудов, Петър Костов, Александър Баранов, Стилиян Минчев, Стоян Стоянджов, Калоян Христов, Георгиос Филаделфевс, Александър Крунев, Емил Желев, Момчил Миланов

20.03., четвъртък, 10.30ч. и 12.30ч., Зала Опера
ЗВЕЗДНИЯТ МИГ НА МАЛКИЯ СТЕФЧО
ИЛИ КАРНАВАЛ НА ЖИВОТНИТЕ
балетен спектакъл за деца по музика на Камий Сен-Санс
Хореография Йордан Кръстев
Участват солисти и кордебалет на Държавна опера-Русе

24.03., понеделник, 19.00ч., зала Доходно здание
МФ Мартенски музикални дни
Със съдействието на Община Русе
КОНЦЕРТ
Диригент Найден Тодоров
Солисти Людмил Ангелов пиано
Даниела Караиванова сопран, Андреана Николова мецосопран
Александър Баранов тенор, Момчил Миланов бас
Хор “Дунавски звуци” Русе
Русенска филхармония
П. Владигеров – Концерт за пиано и оркестър № 3
К. Дженкинс – Меса за солисти, хор и оркестър “Въоръженият човек”

26.03., сряда, 19.00ч., зала Опера
ДЖЕКИЛ мюзикъл по музика Джон Мур
Диригент Ганчо Ганчев режисьор Костадин Бандутов
Сценография и костюми Тодор Игнатов
Хореография Денко Стоянов
Изпълнители от Варненска детско-юношеска опера
Оркестър на Държавна опера-Русе

28.03.,петък, 19.00ч., зала Опера
РОМЕО И ЖУЛИЕТА балет по музика на П.И.Чайковски
ПОЛЕТ КЪМ СВЕТЛИНАТА по музика на Чайковски, Гершуин,
Масне, Пиацола, Росини
Хореорафия Силвия Томова
Художник Салваторе Русо /Италия/
Солисти Весела Василева, Галина Христова, Грета Георгиева,
Елена Харалампиева, Даниел Тичков, Георги Иванов, Милен  Харалампиев, Светослав Маринов, Йордан Кръстев и др.
Солисти и кордебалет на Държавна опера-Русе

30.03., неделя, 19.00ч., зала Доходно здание
МФ Мартенски музикални дни
Със съдействието на Община Русе
ЗАКЛЮЧИТЕЛЕН КОНЦЕРТ
Диригент Георги Димитров
Гиргина Гиргинова сопран Петя Цонева мецосопран
Александър Баранов тенор Пламен Бейков бас
Минчо Минчев цигулка Николай Минчев цигулка
Хор “Проф. Васил Арнаудов”
Русенска филхармония
Й. С. Бах – Кантата за солисти, хор и оркестър BW 150
Й. С. Бах – Концерт за две цигулки и оркестър
И. Стравински – Симфония на псалмите

31.03., понеделник, 19.00ч., зала Опера-фоайе
100 години от рождението на Кирил-Карел Стари –
основател на валдхорновата школа в България
КАМЕРЕН КОНЦЕРТ Валдхорните на Русенска филхармония
Участват Васил Влайков, Волен Генчев, Георги Стайков, Любомир Стоянов, Николай Цанев
Евгения Трифонова-пиано
В програмата Ярослов Кофрон, Иван Спасов, Кирил-Карел Стари

ИЗВЪН РУСЕ
18.03.,вторник, 19.00ч., град Севлиево, Общински културен дом
Концерт Русалина Мочукова и Руслан Мъйнов
Диригент Владимир Бошнаков

20.03.. четвъртък, 19.00ч., град Елена, НЧ „Напредък”
ПРИЛЕПЪТ оперета от Йохан Щраус
Диригент Владимир Бошнаков
Режисьор  Светозар Донев
Сценография и костюми   Евгения Раева  хореография  Анна Донева
Хормайстор  Стелияна Димитрова
Участват Марио НиколовРусалина Мочукова, Георгиос Филаделфевс,   Гиргина Гиргинова, Петя Цонева, Стоян Стоянджов, Владимир ПоповАлександър Баранов, Стефан Пенчев

21.03., петък 19.00ч., град Плевен, НЧ ”Съгласие”, зала “Емил Димитров”
ЗВЕЗДНИЯТ МИГ НА МАЛКИЯ СТЕФЧО
ИЛИ КАРНАВАЛ НА ЖИВОТНИТЕ
балетен спектакъл за деца по музика на Камий Сен-Санс
Участват солисти и кордебалет на Държавна опера- Русе

25.03., вторник, 19.30ч., зала „България”, София
МФ Мартенски музикални дни
Със съдействието на Община Русе
КОНЦЕРТ
Диригент Найден Тодоров
Солисти Людмил Ангелов пиано
Даниела Караиванова сопран, Андреана Николова мецосопран
Александър Баранов тенор, Момчил Миланов бас
Хор “Дунавски звуци”
Русенска филхармония
Ф. Шопен – Концерт за пиано и оркестър № 1
К. Дженкинс – Меса за солисти, хор и оркестър - “Въоръженият човек__




всички новини от Държавна опера - Русе »

профил на Държавна опера - Русе »

всички новини септември »











 
|   Благоевград   |   Бургас   |   Варна   |   Велико Търново   |   Видин   |   Враца   |   Габрово   |   Димитровград   |   Добрич   |   Дупница   |   Казанлък   |   Кърджали   |   Кюстендил   |   Ловеч   |   Монтана  

|   Пазарджик   |   Перник   |   Плевен   |   Пловдив   |   Правец   |   Разград   |   Русе   |   Силистра   |   Сливен   |   Смолян   |   Созопол   |   София   |   Стара Загора   |   Търговище   |   Хасково   |   Шумен   |   Ямбол  
„Бисквитките“ ни помагат да предоставяме услугите си. С използването им приемате употребата на „бисквитките“ от наша страна. Научете повече Разбрах
eXTReMe Tracker