Театрални новини



НОМИНАЦИИ ЗА НАГРАДАТА ИКАР 2011

25.01.2011

НОМИНАЦИИ ЗА НАГРАДАТА ИКАР 2011

НОМИНАЦИИ ЗА НАГРАДАТА НА СЪЮЗА НА АРТИСТИТЕ В БЪЛГАРИЯ

ИКАР 2011

 

ГЛАВНА МЪЖКА РОЛЯ:

Деян Донков за ролята на Сирано в „Сирано дьо Бержерак”, Народен театър „Иван Вазов”

Мариус Куркински за ролите си в моноспектакъла „Български разкази”, копродукция на Драматичен театър „Н.О. Масалитинов” – Пловдив и ART I SHOCK

Пламен Манасиев  за ролята на Глигор в „Суматоха”, Театър „София”

 

ГЛАВНА ЖЕНСКА РОЛЯ:

Ангелина Славова за ролята на Олга в „Нордост”,  Младежки театър „Николай Бинев

Ивана Папазова за ролята на Ева в „Есенна Соната”, Драматичен театър „Н.О. Масалитинов” – Пловдив

Ирини Жамбонас за ролята на Ремей в „Канкун”, копродукция на Малък градски театър „Зад канала” и Драматичен театър „Н.О. Масалитинов” – Пловдив

 

ПОДДЪРЖАЩА МЪЖКА РОЛЯ:

Борислав Веженов за ролята на Андрей Прозоров в „Три сестри”, Драматичен театър „Сава Огнянов” - Русе

Владимир Карамазов за ролята на Кристиян в „Сирано дьо Бержерак”, Народен театър „Иван Вазов”

Иван Бърнев за ролята на Били Бибит в „Полет над кукувиче гнездо”, Народен театър „Иван Вазов”

 

ПОДДЪРЖАЩА ЖЕНСКА РОЛЯ:

Гергана Кофарджиева  за ролята на Щиглеца и жената над 70-те в „Преди/След”, Театър „София”

Христина Караиванова за ролята на Баба Кера в „Балкански синдром”, Малък градски театър „Зад канала”

Цветана Манева за ролята на Клитемнестра в „Електра”, Театър „София”

 

ДЕБЮТ

Нина Боянова за режисурата на „Първа любов”, Н2О Филм и Център за култура и дебат „Червената къща”

Павлин Димитров за ролята на Обичащия в „Първа любов”, Н2О Филм и Център за култура и дебат „Червената къща”

Петър Лъджев за ролята на Алберто Берторели в „Ало, ало”, Общински театър „Възраждане”

 

МАЙСТОРСКО ТЕХНИЧЕСКО ОСЪЩЕСТВЯВАНЕ:

„Сирано дьо Бержерак” – Народен театър „Иван Вазов”

 „Фауст”, Театрално-музикален продуцентски център - Варна

 „Цар Шушумига” – ДКТ „Константин Величков” - Пазарджик

 

РЕЖИСУРА:

Александър Морфов за „Полет над кукувиче гнездо”, Народен театър „Иван Вазов”

Василена Радева за „Нордост”, Младежки театър „Николай Бинев

Стефан Москов за „Сирано дьо Бержерак”, Народен театър „Иван Вазов” и „Възгледите на един пън”, Държавен куклен театър – Варна

 

СЦЕНОГРАФИЯ:

Васил Абаджиев за „Фауст”, ТМПЦ - Варна

Огняна Серафимова за „Господин Колперт”, Театър „София”

Чавдар Гюзелев за „Сирано дьо Бержерак”, Народен театър „Иван Вазов

 

АВТОРСКА МУЗИКА ИЛИ ОРИГИНАЛНО МУЗИКАЛНО ОФОРМЛЕНИЕ:

Александър Деянов и Мария Илчева за „Ноктюрно – от прахта до сиянието”, Сдружение за съвременно алтернативно изкуство „По действителен случай”

 Петя Диманова за „Приказка”, Театрална работилница „Сфумато” и Фондация "Ustana"

Ambient anarchist за „Мъртвата Дагмар или малката кибритопродавачка”, Театрална работилница „Сфумато”

КУКЛЕНО ИЗКУСТВО:

Рин Ямамура за сценографията на „Цар Шушумига”, Драматично-куклен театър „Константин Величков” - Пазарджик

Пламен Мирчев-Мирона за музиката на „Вампирова булка”, Столичен куклен театър

Десислава Минчева–Тодорова – за актьорско изпълнение в „Сливи за смет”, копродукция на Про Родопи Арт Център и Театър 199 „Валентин Стойчев”



всички новини август »











 
|   Благоевград   |   Бургас   |   Варна   |   Велико Търново   |   Видин   |   Враца   |   Габрово   |   Димитровград   |   Добрич   |   Дупница   |   Казанлък   |   Кърджали   |   Кюстендил   |   Ловеч   |   Монтана  

|   Пазарджик   |   Перник   |   Плевен   |   Пловдив   |   Правец   |   Разград   |   Русе   |   Силистра   |   Сливен   |   Смолян   |   Созопол   |   София   |   Стара Загора   |   Търговище   |   Хасково   |   Шумен   |   Ямбол  
„Бисквитките“ ни помагат да предоставяме услугите си. С използването им приемате употребата на „бисквитките“ от наша страна. Научете повече Разбрах
eXTReMe Tracker